19.07.2014 | Radek | | Fantomobil | Žádné komentáře | 

Vodafone mění uplatňování FUP limitu, připlatíte si

Vodafone logoVodafone opět čaruje s mobilním internetem a FUP limitem. Po nevydařené inovaci, kdy vám chtěl po vyčerpání FUP limitu internet úplně zastavit, nyní přichází s další „inovací“. Po vyčerpání FUP limitu vám již internet nezastaví ani nezpomalí, ale automaticky vám FUP limit  navýší. A pozor, za tuto službu nazvanou Data nad rámec balíčku, si naúčtuje 49,- Kč.

Kolik a za kolik?

Jak už bylo řečeno výše, za každé navýšení FUP limitu si Vodafone naúčtuje 49,- Kč. O kolik se vám limit zvýší záleží na tom, jaký datový balíček máte aktivovaný.

V následující tabulce se můžete podívat, jak to vlastně bude a kolik dat od Vodafonu za 49,- Kč získáte navíc:

Název datového balíčku Množství navýšených dat
Internet v mobilu 50 MB
Připojení na stálo 250 MB
Student Internet 50 MB
Internet v mobilu naplno 250 MB
Připojení pro mobil standard 50 MB
Připojení pro mobil super 50 MB
Připojení pro mobil premium 250 MB
Připojení pro mobil premium+ 250 MB
Mobilní připojení 500 MB 250 MB
Mobilní připojení 1 GB 250 MB
Mobilní připojení 1,5 GB 250 MB
Mobilní připojení 4 GB 250 MB
Mobilní připojení 10 GB 250 MB

Ještě zbývá dodat, že tato změna se dotkne všech zákazníků Vodafonu, kteří mají aktivovaný datový balíček a začne platit od 13. září 2014. Navíc Vodafone všem zákazníkům, kteří mají aktivovaný datový tarif, tuto „výhodnou službu“ aktivuje automaticky!

Je cesta zpět?

Pokud nechcete této „výhody“ využívat, lze se vrátit ke klasickému způsobu uplatňování FUP limitu, jako je tomu nyní, tj. po vyčerpání limitu se vám data zpomalí na 20 kb/s a žádné další poplatky vám nebudou účtovány. Musíte si ale vyčkat do 13. září 2014 a poté si v Samoobsluze Vodafonu výše zmíněnou službu deaktivovat.

Co na to říká Vodafone?

„Nechceme nadále snižovat pozitivní zkušenost zákazníků drastickým zpomalením rychlosti. Je to podobné, jako kdybychom zákazníkům záměrně rušili kvalitu hovoru po vyčerpání minut v balíčku“, říká viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu Petr Dvořák.

Závěrem

Je sice chválihodné, že Vodafone nechce omezovat své zákazníky FUP limitem a zpomalovat jim data, ale způsob, jaký zvolil, je dle mého názoru velice podivný. Tato služba by měla být volitelná a ti, kteří by jí chtěli využívat, by si jí sami aktivovali. Vodafone na to jde ale opačně, a pokud nebudete chtít tuto službu využívat, musíte si jí deaktivovat sami. Proto nezapomeňte 13. září 2014 tuto službu ve své Vodafone Samoobsluze deaktivovat, pokud jí nebudete chtít využívat, jinak se můžete na svém vyúčtování dočkat nemilého překvapení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...