29.05.2015 | Radek | | Fantomobil | Žádné komentáře | 

T-Mobile – Dojde vám FUP a jste bez internetu

Vodafone logoMnoho zákazníků si dlouhodobě stěžuje na nízký objem dat, které je možno vyčerpat v rámci tzv. FUP. Vodafone tento problém vyřešil celkem šalamounsky – po vyčerpání FUP vám tento limit automaticky navýší, ovšem za toto navýšení si samozřejmě zaplatíte. T-Mobile ale jde ještě dále a rovnou vás od internetu odpojí namísto aby ho pouze zpomalil, jako je tomu zvykem a vlastně tomu tak bylo až do 17. května.

Nejhorší na tom je, že T-Mobile své zákazníky o této změně ani nijak neinformoval. Sami zákazníci na to přišli poté, co chtěli použít internet v mobilu po přečerpání FUP a nemohli se připojit. I když si zákazníci u T-Mobile stěžovali, ten pouze uvedl, že nejde o změnu podmínek, tím pádem nemají povinnost své zákazníky o této změně informovat. Tím pádem nemají zákazníci ani právo odstoupit od smlouvy.

Tato změna se týká nejen zákazníků, kteří používají některý z tarifů S námi v sítích či S námi v síti nebo internetový balíček Internet v mobilu na den, ale i Twist zákazníků, kteří mají předplacenou kartu. Těm totiž upravil balíček Internet v mobilu na týden. Vesměs jde o tarify, u kterých je FUP 50-150 MB.

Dle vyjádření operátora je vše v pořádku a v souladu s platným ceníkem. Proč k těmto změnám došlo až od 17. května vysvětluje T-Mobile na svém Facebook profilu následovně:

„Podmínky jsme změnili z toho důvodu, že i po vyčerpání FUP telefony dál na pozadí stahovaly data a tím blokovaly část přenosového pásma. To pak negativně ovlivňovalo ty zákazníky, kteří mají zaplacený balíček nebo tarif s daty.“

Podle T-Mobilu se tato změna týká přibližně 4 % zákazníků, kteří používají data pouze příležitostně. Tak mi teda vysvětlete, jak mohou tyto 4 % zákazníků zatěžovat síť takovým způsobem, že blokují část přenosového pásma dalším zákazníkům? Navíc, když tito zákazníci po vyčerpání FUP limitu používali internet o rychlosti 16kb/s!?

Pokud chcete používat internet v mobilu pouze příležitostně, ale FUP limit vám nestačí, nezbývá nic jiného, než si pořídit některý s nabízených datových tarifů nebo si další FUP přikoupit. A o to vlastně operátorovi jde, tahat z vás další peníze, musí přece nějak kompenzovat výpadek při zlevnění neomezených tarifů…

Hlavně že všude propagují to své super rychlé LTE, ale těm zákazníkům, kteří chtějí internet používat pouze příležitostně hází klacky pod nohy. Ono jde o to, že někdo potřebuje čas od času na cestách stáhnout větší množství dat, popřípadě mít v mobilu synchronizované e-maily a počasí, na které stačí i těch 16kb/s, což je ale nyní znemožněno a je nutno si zakoupit některý z nabízených datových tarifu, který se ne každému musí vyplatit.

Tímto krokem udělat T-Mobile ne krok, ale alespoň 10 kroků zpět, co se týče mobilního internetu. Pár zákazníků sice tímto krokem donutí si internetový tarif aktivovat, převážná většina ale bule raději vyhledávat volné Wi-Fi sítě, a možná nakonec i změní operátora, který data takovýmto drastickým způsobem neomezuje. Jak je vidět, zákazník je u T-Mobile až na posledním místě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...