17.01.2014 | Radek | | Fantomobil | Žádné komentáře | 

O2 zvyšuje FUP ale drasticky snižuje rychlost po jeho překročení

O2 logoJistě jste také zaznamenali, že náš modrý operátor Telefonica O2 zvýšil svým tarifním zákazníkům FUP limit pro používání mobilního internetu. Má to ale malý háček, a tím je opravdu drastické snížení rychlosti při jeho překročení.

Přesněji, od 15. ledna 2014 navyšuje O2 všem svým tarifním zákazníkům FUP limit při zachování stávající ceny. Toto je již celkem známá věc. Čím se už ale O2 nechlubí je drastické snížení přenosové rychlosti při jeho překročení. Doposud klesla rychlost po překročení FUP limitu na ještě celkem dobře použitelných 200 kb/s. S tím je ale konec a po překročení FUP limitu nově klesne přenosová rychlost na „úžasných“ 64 kb/s! Tato úprava začne platit od 8. února 2014.

Je třeba si připomenout, jak vlastně O2 uplatňuje FUP. Provoz na internetu má rozdělený na tzv. zóny – Bílou, šedou, hnědou a černou. Výše uvedené změny v rychlosti po překročení FUP se týkají Bílé zóny, do které jsou zahrnuty nejvíce používané internetové služby – prohlížení webových stránek a stahování e-mailů.

Když to shrnu, na jednu stranu O2 potěšila své zákazníky tím, že konečně zvedla tolik kritizované nízké FUP limity, na druhou stranu ale docela drasticky snížila rychlost po jeho překročení na 64 kb/s, což je rychlost skoro nepoužitelná na prohlížení dnešníhoho webu, plného grafický bohatých stránek. Vždyť některé stránky se při této rychlosti ani nenačtou, natož aby správně fungovaly. Takže zákazníkům s nižším FUP limitem lze doporučit používání např. datově úsporné Opery Mini, nebo se vrátit o několik let zpět a povypínat si veškerou webovou grafiku, jako jsou obrázky a videa a doufat, že někdy v budoucnu dojde opět ke zvýšení rychlosti po překročení FUP alespoň na původních 200 kb/s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...