27.03.2014 | Radek | | Fantomobil | 1 komentář | 

HTC One (M8) – Kovová kráska

HTC před nějakým časem představilo následovníka velice úspěšného modelu HTC One, kterého pojmenovalo HTC One (M8) – ano, včetně té závorky. Je větší, výkonnější a kovovější.

HTC One (M8)

Větší, kovovější, vybavenější

Na první pohled je vidět, že u novinky HTC více zaoblilo rohy telefonu a ten již není tak „hranatý“, jako jeho předchůdce. To samé platí o zádech telefonu, která jsou také mírně zaoblena a tím jistě bude telefon skvěle sedět v ruce. Jak jistě víte, první generace HTC One byla kovová a nejinak je tomu i u verze nové.HTC One (M8) Ta je oproti svému předchůdci ještě kovovější, přesněji o 20 %. Předchozí model má konstrukci z kovu v celkovém rozsahu 70 %, u novinky je to dle údajů z HTC celých 90 %. Zpracování je stejně kvalitní, jako u předchozího modelu.

Když porovnáme novinku s jeho o rok starším modelem, moc změn nenajdeme, ale jedna je opravdu zásadní a pro mnoho uživatelů jedna z věcí, nad kterou jistě zajásají. Nové HTC One má totiž slot na SD kartu, kterou je možno rozšířit vnitřní paměť, která bude 32 nebo 64 GB, o dalších až úctyhodných 128 GB. Jelikož má telefon unibody konstrukci, paměťová karta se vkládá z boční strany, stejně jako nanoSIM karta. Ano, už i HTC používá tento nejmenší formát SIM karty a pokud ji nemáte a o tomto telefonu uvažujete, budete si muset u operátora SIM kartu vyměnit nebo nechat seříznout.

Co se rozměrů týče, nové HTC One je větší než jeho předchůdce, konkrétně měří 146 × 71 × 9,4 mm, hmotnost se pak zastavila na 160 gramech.

Full HD a 5 palců je dobrá kombinace

Přední stranu pak zabírá samozřejmě displej, který je typu SuperLCD o úhlopříčce 5  palců. Rozlišení je stejně jako u předchůdce a to Full HD, které je na této úhlopříčce více než dostatečné. Senzorová ovládací tlačítka již na přední straně telefonu nenajdete, byla totiž přesunuta přímo na displej, kde bohužel trochu ukrajují z jeho užitné plochy. Za co ale nelze HTC pochválit je nepěkná černá lišta pod displejem, která nepůsobí zrovna hezky a zbytečně zabírá místo. Dále zde naleznete dvojici stereo reproduktorů, který jsou dle vyjádření HTC o 20 % hlasitější, než na předchozím modelu. Nakonec ještě zmíním přední kameru, která má rozlišení 5 megapixelů.

Dva fotoaparáty? Že by 3D fotky?

Když už jsem zmínil přední kameru, při pohledu na zadní stranu telefonu vás jistě zaujme jedna věc a to přítomnost dvou čoček fotoaparátu. Co tím HTC zamýšlí? Ne, nepůjde o pořizování 3D fotografií, jako to uměl například model HTC Evo 3D. Druhý fotoaparát je zde totiž umístěn ze zcela jiného důvodu. Hlavní fotoaparát, který opět používá HTC vyvinutou technologii ultrapixelů, se může pochlubit citlivostí f/2,0 a zdárně mu sekunduje dvou-diodový blesk. Rozlišení hlavního fotoaparátu je 2688 × 1520 pixelů.

Co se týče onoho druhého, dalo by se říci pomocného, fotoaparátu, ten by měl zaznamenávat další doplňkové informace o vyfocené fotografii, kdy si budete moci klidně později změnit na již vyfocené fotografii například hloubku ostrosti (tzv. přeostřování) a to bez ztráty kvality. Fotoaparát samozřejmě umí natáčet i video a to opět ve Full HD rozlišení.

Výkonu na rozdávání

Pojďme se podívat na další technické parametry. Novinku pohání čtyřjádrový HTC One (M8)procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz na každém jádře. O grafiku se stará grafický čip Adreno 330. Paměť RAM má velikost 2 GB. Telefon se bude prodávat ve dvou variantách – 16 nebo 32 GB. Pokud ani toto úložiště někomu nebude stačit, jak již bylo řečeno, mobil disponuje slotem pro paměťové karty micro SD až do velikosti 128 GB.

Konektivitu zajišťuje klasické GSM/3G (HSPA+) a nesmí chybět ani LTE kategorie 4, pracující na frekvencích 800, 900, 1800 a 2600 MHz. K bezdrátové síti se můžete připojit také pomocí Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Nechybí také přijímač GPS/GLONASS, bezkontaktní technologie NFC nebo Bluetooth 4.0. Kdo rád ovládá mobilem domácí spotřebiče, jistě bude potěšen přítomností infraportu. Pro přenos obrazu z telefonu například do televize jistě poslouží HDMI (zde ve formě MHL). Ještě zbývá dodat, že nový HTC One je osazen baterií o kapacitě  2 600 mAh.

Nové HTC One (M8) běží na nové verzi Androidu 4.4 KitKat a HTC nezapomnělo ani na svou nadstavbu Sense, nyní již ve verzi 6, která přináší několik novinek a vylepšení.

Závěrem

Na závěr musím říci, že i když před představením nového modelu uniklo na internet opravdu velké množství informací a čekalo by se, že HTC již nemá čím překvapit, opak je pravdou. Nové HTC One (M8) je výborný telefon, špičkově vybaven a jistě důstojný nástupce svého rok starého modelu. Jako u Samsungu Galaxy S5 se ani v podání HTC nejedná o žádnou velkou revoluci ale spíše evoluci, kterou ale HTC zvládlo velice dobře. Telefon má jistě dobře našlápnuto a jen musíme doufat, že HTC nepůjde s cenou nahoru jako například výše zmínění Samsung u modelu Galaxy S5. Ale kdo ví, možná nás HTC s cenou překvapí. Ještě dodám, že v České republice by se měl HTC One (M8) oficiálně objevit kolem 10. dubna.

1 komentář k článku “HTC One (M8) – Kovová kráska”  1. Profilový obrázek Marcela napsal:

    Výborný telefon, přemýšlím o něm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Novinky a oznámení

15.10.2016 - Do menu byla přidána nová sekce Stream, kde naleznete jak veškěré informace ohledně Fantomasmag TV, což jsou online streamy na Twitch.tv, tak i přímo online stream a chat.

Partnerské weby

Statistika

Naši fanoušci na Facebooku

Další...